مبلمان اداري

دفتر کوچک , تاثیر بزرگ (بخش اول)

11-02-1395, 23:51
بازدید: 9416
نظرات: 0

در بخش اول این مقاله به بررسی راهکارهایی برای بزرگتر به نظر رسیدن دفاتر کوچک میپردازیم .از سال 1990 سایز دفاتر بعلت کاهش هزینه ها 21درصد ، کاهش داشته است اما طراحان در یافتن راههای هستند تا دفاتر کوچک به ایده آل مناسب شما نزدیکتر شوند .
 

 

 


 دفتر آگهی شرکت جف برگ پروژه خلاقیت با صندلی های غیر معمول و لوازم جانبی
 
 
اقای جیف برک که مدیر خلاق تبلیغات در اولسون مینه­ پولیس آمریکا میباشد ، تنها فضای کافی برای یک میز و چند قفسه در دفتر 9 متری دارد. اگر او با بیش از یک همکار جلسه برگزار کند، آنها باید روی زمین بنشینند. اما او خلاقیتش را ارتقاء داده است . او از یک صندلی نارنجی گردان برای مهمان ها استفاده می­کند . او می­گوید "برای بسیاری از افراد نشستن در صندلی گردان سخت است." همین طور یک توپ دیسکوی درخشان روی سقف آویزان است. از نظر او پیغام اصلی این است که کار کردن در تبلیغات باید مفرح باشد. "من به این نوع می­گویم، اگر به این اتاق وارد می­شوید، به مهمانی و جشن وارد شده­ اید".
 

صندلی مهمان را به گفتگوی آرام دعوت میکند

 

 
 
وقتی شما فضای کافی برای چند وسیله دارید، انتخاب اثاثیه اهمیت بسزایی پیدا خواهد کرد. اثاثیه ای که پیام دفتر را بازتاب نمی­دهند، اضافی خواهند بود. برای مثال، یک میز کلاسیک مدل Eero Saarinen اگرچه در نهایت یک میز است، اما وقتی در مرکز یک دفتر قرار گیرد، در صورت وجود نور کافی فضایی جذاب را ایجاد کرده که باعث افزایش فضای دفتر می­شود.
 
همین طور اثاثیه غیر سنتی که استایل­های متفاوت عصرها را با هم ترکیب می­کنند نیز برای کسی که می­خواهد خلاقیت را بازتاب دهد، کاربرد قابل توجهی خواهد داشت. یکی از مشکلات دفاتر کوچک پذیرایی کردن از مهمانان خواهد بود. هر دفتری نیاز به پذیرایی از مهمان دارد. مهم نیست در چه صنعت بوده و مساحت دفتر شما چقدر است، زمانی خواهد رسید که شما چند نفر را به دفتر خود دعوت می­کنید. در بعضی از موارد، می­توان با انتخاب میز ساده، چندین صندلی بیشتر را قرار دهید.
آقای رایان، مدیر اجرایی دفتر خلاق در Olson می­گوید "ایجاد منابع خلاقانه بین افراد می­تواند مفید باشد." او از سه دیوار شیشه­ ای برای نوشتن در دفتر خود استفاده می­کند. در این دیوارها، اهداف و میزان پیشرفت هر پروژه قرار داده شده است. بنابراین هر مشتری می­تواند از وضعیت کارهای خود آگاه شود. در یکی از دیوارها، چندین جوک و عکس جالب قرار داده شده تا از نظر وی "حس بازی" ایجاد شود. او می­تواند جلسات شش نفره در دفتر خود برگزار کند. به گفته وی، در هر جلسه "افراد به دنبال نوشتن نظر خود روی دیوارها هستند."
با اینکه قرار گرفتن شش نفر در دفتر وی فضای زیادی را اشغال می­کند، اما از نظر او این فضا با نحوه چیدمان آن باعث نزدیک شدن و همکاری می­شود. در این فضا، هیچ چیزی برای پنهان کردن وجود نخواهد داشت. هر روز مدیران بیشتر به دنبال میزهای جلسه بزرگ و یک میز اداری کوچک هستند. در بعضی از مواقع شما به یک میز کارمندی کوچک نیاز دارید تا تنها با چند نفر یک جلسه ساده برگزار کنید. همین طور بعضی از میزهای گرد استفاده می­کنند، زیرا حس همکاری را در افراد القا می­کنند. همین طور چندین مدل میز قابل جمع شدن وجود دارد که انعطاف پذیری بیشتر دارند. لوری جی، دستیار دوم مدیر کل شرکت Herman Miller، از غول­های صنعت طراحی مبلمان اداري می­گوید "قرار دادن صندلی مدلهای جدید برای مهمان رویکرد متمایز را به آنها نشان خواهد داد.
 

تگ مطالب: مبلمان اداری

ارسال نظر
نام شما: *
ایمیل: *
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال امنیتی: تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کاراکترها را وارد نمایید: