مبلمان اداري

دفتر کوچک , تاثیر بزرگ (بخش دوم)

18-02-1395, 18:41
بازدید: 4028
نظرات: 0

مدیران شخصیت محور با مشکلات بیشتری در بازتاب دادن تصویر اقتدار در دفاتر کوچک روبرو هستند. نمادهای شخصیت سنتی مانند میزهای بزرگ و دیوارهای مملو از جوایز به هیچ وجه در این دفاتر جایی ندارند. مدیرانی که طرفدار اثاثیه بزرگ و سیاه هستند، با این دفاتر همخوانی ندارند.
 
 
از نظر خانم تیرمیزی فضاهای کوچک زمانی بزرگ به نظر خواهند رسید که دیوارها، محوطه کاری و سایر موارد طوری باشند که نور را بازتاب داده و نور در دیوارهای متفاوت و یا صندلیهای کناری بازتاب داده شود. وقتی یکی از شرکت­های قضایی واشنگتن به دفتری با ابعاد 13 در 10 پا نقل مکان کرد، میزهایی از جنس گیاه نیل انتخاب شد که رنگ روشن­تری داشتند. با چسباندن این میزها به هم "دیوار کار" ایجاد می­شد که چندین قفسه داشت و شکل "L" را بودجود می­آورد. این شکل نماد ثابت و ماندگاری است.
 
 
 مبلمان اداری
                            این طرح را کاترین هیث، مدیر طراحی داخلی شرکت HOK در وانشگتن انجام داد.
 
بدین ترتیب مهمان نیز به صورت نسبتا سنتی پشت یک صندلی روبروی میزبان قرار می­گرفت. دیوار شیشه­ ای جلوی هر دفتر تا گوشه­ های قدامی کشیده شده و جلوه خلیج مانند از شیشه را بوجود می­آورد. از نظر خانم هیث، این مسئله باعث بزرگتر به نظر رسیدن فضا می­شود.
دیواره پشتی به رنگ زرد کمرنگ بوده و نور از لامپ­های مخفی در بالا باعث می­شود حس نور طبیعی بوجود بیاید.
تحقیقات نشان داده است که نور تأثیر بزرگتر جلوه دادن داشته و مناطق روشن­تر نزدیک به دیوار می­تواند نگاه افراد را به خود جلب کرده و در نتیجه فضا بزرگتر جلوه کند.
 
 
 
 دفتر کوچک تاثیر بزرگ
 
 
 
یک مطالعه در سال 2011، در مجله محیط و رفتار مشخص کرده است که توسعه دادن فضای افقی اتاق ،تأثیر بیشتری بر درک کاربران از فضا خواهد داشت. اثاثیه را می­توان طوری قرار داد که خطوط افقی مشخص باشند. وقتی یک قفسه در زیر چندین لایه ميز پوشیده شده باشد، می­تواند محل انبار کردن را پنهان کرده و چشمان شما توانایی مشاهده انبوه ایجاد شده را نخواهد داشت.
 
 
روبرتو آرکو، از مدیران خلاق شرکت سان فرانسیسکویی Coaless می­گوید اثاثیه باید با دو یا تعداد بیشتری هدف انتخاب شوند. کابینت­ها می­توانند دارای بالشت باشند تا به عنوان صندلی استفاده شوند. یا در صورت عدم نیاز به زیر میز حل داده شوند. کاناپه می­تواند ظرف مخصوصا کار داشته باشد. همین طور محوطه کار می­تواند طوری طراحی شود که ارتفاع قابل تنظیم برای کارمندان داشته باشد. از نظر او، وقتی دفتر کوچکتر می­شود، "به کار بیشتری برای ایجاد فضای بهینه نیاز است" وقتی فضا بسیار کوچک باشد، مردان و زنان با تفاوت بیشتری از محیط استفاده می­کنند. زنان بیشتر دوست دارند کیف­های خود را در جای خاص قرار دهند. در نتیجه یک محفظه که می­تواند به زیر میز هل داده شود، بسیار مناسب خواهد بود.
 
 
استفانی فنگر، که از متخصصان طراحی استراتژی شرکت Goodmans Interior Structures است، می­گوید، مردان فضای بیشتری نسبت به زنان برای فن­آوری و وسایل آن صرف میکنند. در نتیجه نیاز به فضا یا نصب دیوارهای اضافی برای تبلت و کامپیوتر وجود دارد. همین طور مردان صندلیهای پشت میز بزرگ انتخاب می­کنند در حالی که زنان به صندلیهای سبک و راحت با پشتی توری تمایل دارند. حتی دفاتر کوچک نیز باید وابسته به کارمندان خود طراحی شوند.
 
یک مطالعه در سال 2013 بر روی 2000 کارمندان دفتری توسط Gensler، شرکت طراحی و معماری پی برد که رضایت کارمندان از فضای کاری خود، نسبت به سال 2008 دچار کاهش شده است زیرا بسیاری از افراد فضای آرام برای تمرکز کردن ندارند. علاوه بر افزایش سریع محیط فضایی که مبتنی بر کار تیمی است، زمان کار تیمی کارمندان کاهش 20% نسبت به سال 2008 داشته است، در حالی که زمان صرف شده در پیدا کردن فضای لازم برای تمرکز 13% افزایش پیدا کرده است. این مطالعه مشکل در تمرکز را با رضایت و عملکرد شغلی ضعیف­تر در ارتباط می­داند. همین طور آقای برگ در شرکت Olson نیز زمان زیادی را صرف کار کردن در خارج از دفتر، و در جلسات محیط باز می­کند. او تلفن­ها و بسیاری از کارهای خود را خارج از دفتر انجام می­دهد. اما وقتی او به فکر کردن نیاز دارد، می­گوید "من به فضایی آرام و خصوصی نیاز دارد. وقتی من باید تمرکز کنم، دفترم که از دیگران مجزاست، بهترین مکان خواهد بود."
 
 
مبلمان اداری
 
 
 
 
 

تگ مطالب: مبلمان اداری

ارسال نظر
نام شما: *
ایمیل: *
نظر شما:
پررنگ کج خط دار خط دار در وسط | سمت چپ وسط سمت راست | قرار دادن شکلک قراردادن لینکقرار دادن لینک حفاظت شده انتخاب رنگ | پنهان کردن متن قراردادن نقل قول تبدیل نوشته ها به زبان روسی قراردادن Spoiler
سوال امنیتی: تصویر كد امنیتی
عکس خوانده نمی شود
کاراکترها را وارد نمایید: