میزهای جلو مبلی و عسلی


در این مقاله قصد داریم به اطلاعاتی در مورد میز عسلی و میز جلو مبلی بپردازیم تا شما پاسخ سوالات تان در این خصوص را دریافت کنید.

میز جلو مبلی همانطور که از اسمش پیداست میزی است اغلب کوچک که جلوی مبل بزرگ قرار می گیرد تا بدین ترتیب محلی برای گذاشتن ظرف های پذیرایی وجود داشته باشد و به نوعی یکی از لوازم جانبی اما مهم مبلمان به شمار می رود. میز عسلی نیز در کنار یا مابین مبل های کوچکتر قرار می گیرد. وجود این میزها باعث زیبایی دکوراسیون و راحتی بیشتر می شود. ابعاد میز های عسلی از میزهای جلو مبلی کوچک تر است. به طور معمول برای مبلمان، یک میز جلو مبلی و2 یا 3 میز عسلی تهیه می کنند.

میز جلو مبلی و عسلی

 

جنس و انواع میزهای عسلی و جلو مبلی

میز عسلی و جلو مبلی دارای انواع گوناگون و از متریال های مختلف می باشند که در ادامه به بررسی آن ها می پردازیم.

 • میز عسلی و جلو مبلی چوبی

رایج ترین متریال برای ساخت میز عسلی و جلو مبلی چوب است که طرفداران زیادی هم دارد. این سبک مناسب افراد کلاسیک پسند است و برای اتاق مدیریت کلاسیک در کنار نیم ست کلاسیک می توان از میز عسلی و جلومبلی کلاسیک نیز استفاده کرد تا جلوه و زیبایی دکوراسیون را دو چندان کند. امروزه در برخی از میزهای چوبی برای قسمت رویی میز از رزین و شیشه و برای پایه های آن از استیل استفاده می کنند زیرا به طور کلی سبکِ ترکیبی فلز و چوب بسیار شیک و ممتاز است.

 • میز عسلی و جلو مبلی فلزی و استیل

میز عسلی و میز جلو مبلی فلزی و یا استیل از مدل های قدیمی است که امروزه با همین متریال، آنها را با طرح های خاص طراحی و تولید می کنند. از آنجایی که در ساخت پایه و قاب این میزها از فلز استفاده می شود، مورد پسند افرادی است که سبک ساده و مینیمال را می پسندند. گاهی برای جلوه بیشتر این میز ها برای صفحه رویشان به جای استیل از شیشه استفاده می شود.

 • میز عسلی و میز جلو مبلی پارچه ای (میز چستر)

استفاده از پارچه برای ساخت میز عسلی و جلو مبلی سبکی جدید تر می باشد. از این سبک که به آن میز چستر نیز می گویند، استقبال زیادی شده است. رویه این میزها از چرم و پارچه هایی با رنگ و طرح های گوناگون و با روش لمسه دوزی می سازند. معمولاً برای پایه های این میز ها از فلز یا چوب استفاده می شود.

 • میز عسلی و جلو مبلی سنگی

استفاده از این نوع متریال در ساخت میز عسلی و جلو مبلی نیز مورد استقبال قرار گرفته است. سنگ علاوه بر مقاومت زیادی که دارد، جلوه ای مدرن نیز به میز می دهد. برای پایه های آن ها نیز می توان از فلز یا استیل استفاده کرد.

 

میز جلو مبلی و عسلی سنگی

 

مدل و طرح های میز عسلی و جلو مبلی

میز عسلی و جلو مبلی علاوه بر متریال متفاوت دارای طرح های گوناگون  نیز می باشند. گرد، مکعبی، طرح کنده درخت، آکواریومی، مربعی، تاشو، طبقه بندی شده، تودرتو و ... برخی از مدل های متنوع این نوع میز می باشند. برای مثال از میز های تودرتو برای خانه هایی با متراژ کم استفاده می کنند و یا میز آکواریومی بیشتر برای میز جلو مبلی مناسب است. برخی میز ها فضایی برای ذخیره سازی دارند یا به عبارتی طبقه بندی شده اند. به این معنا که شما می توانید علاوه بر روی میز از طبقاتی که در زیر آن ایجاد شده نیز استفاده کنید.

 

 

میز جلو مبلی و عسلی تودرتو

 

کاربرد و ویژگی میزهای عسلی و جلو مبلی چیست؟

از میز جلو مبلی برای قرار دادن وسایل پذیرایی، کنترل و ... استفاده می کنند. در اداره ها، مطب ها و سایر مکان ها نیز از میزهای جلو مبلی برای قرار دادن انواع مجله، کاتالوگ، وسایل پذیرایی و وسایل تزیینی مورد استفاده قرار می گیرد.

 

میز عسلی به علت ابعاد کوچکش نسبت به میزهای جلو مبلی جابجایی راحتی دارند. آن ها در کنار مبل های تک نفره برای دیزاین و قرار دادن وسایل استفاده می شوند. بر روی این میز ها می توانید گلدان و سایر لوازم تزئینی نیز قرار دهید. برخی از افراد برای ساخت دکوراسیونی نوستالژی بر روی میزهای عسلی، یک پارچه ترمه یا پارچه کار شده می گذارند.

به عبارتی می توان گفت که میز جلو مبلی و میز عسلی علاوه بر کاربرد هایی که گفته شد برای تکمیل دکوراسیون مورد استفاده قرار می گیرند.

 

مزایای میز عسلی و جلو مبلی

 • میز هایی با جنس فلز و استیل دارای قیمت کمتر و طرح های گوناگونی می باشند.
 • میز های سنگی جلوه‌ای بسیار زیبا و درخشان دارند.
 • میزهای پارچه‌ای بسیار سبک اند و به راحتی می توان آن ها را تمیز کرد.
 • اگر میز ها از جنس چوب باشند، دیر تر کهنه می شوند و قابلیت رنگ شدن دوباره را دارند.
 • میزها برای پذیرایی و قرار دادن وسایل بر روی آن ها بسیار مناسب اند. مخصوصا برای افرادی که کودک دارند تا کودکشان دسترسی به وسایل پذیرایی نداشته باشد.

 

معایب میز عسلی و جلو مبلی

 • امکان خش، آسیب و یا آتش گرفتن میز های چوبی
 • رد اثر انگشت بر روی قسمت های فلزی و سخت تمیز شدن پایه های استیل میزها
 • احتمال زنگ زدگی استیل و جابجایی سخت میزهای فلزی
 • گرانتر بودن میز های پارچه ای و سنگی
 • امکان پوسیدگی و پارگی درصورت کیفیت نامناسب میز های پارچه ای
 • حمل و نقل سخت میزهای سنگی و امکان شکستن یا ترک خوردن آن ها

 

انواع چوب میز های عسلی و جلو مبلی

در ساخت میز عسلی و جلو مبلی چوبی از چوب های متنوعی استفاده می شود. هر چوب ویژگی های مخصوص به خود را دارد. برای انتخاب صحیح آن ها باید مواردی چون ظاهر، آب و هوای منطقه، قیمت، استحکام و ... در نظر گرفته شود. چوب بلوط، گردو، راش، بالسا، توسکا، نارون، افرا، کاج، سرو، ممرز، چنار، ساج، گلابی، تبریزی، لاله درختی، زبان گنجشک و ... از انواع این چوب ها می باشند. در ایران بیشتر برای ساخت میز از چوب راش گرجستان و کاج روسی استفاده می شود.

 

جهت اخذ مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت ایپکا تماس حاصل بفرمایید.

محصولات ایپکا در این دسته بندی:


23 مرداد 1401
میز جلو مبل طرح پاف

میز جلو مبل طرح پاف

23 مرداد 1401

میز جلو مبل کویین