میز و صندلی کنفرانس


میز کنفرانس


میز کنفرانس یکی از مهمترین و ضروری ترین اجزای اتاق مدیریت و سالن های کنفرانس است که در سبک ها و طرح های متفاوت و در ابعاد مختلف طراحی و تولید می شود. از میز کنفرانس برای جلسات کاری یا آموزشی کارمندان، مذاکرات قراردادی، مصاحبه و غیره استفاده می شود. در صورت وجود فضای کاری کافی، می توان اتاق جداگانه ای را بعنوان اتاق کنفرانس در نظر گرفت و میز کنفرانس چوبی یا شیشه ای زیبایی را در آنجا قرار داد.

با داشتن یک میز کنفرانس خاص و لاکچری در اتاق مدیریت یا اتاق کنفرانس شرکت، دیگر نیازی به رزرو سالن کنفرانس هتل یا فضاهای مشابه برای برگزاری جلسات و پرداخت هزینه ی اضافه نمی باشد و به راحتی می توان جلسات را  با هر تعداد مهمان، در محل کار خود برگزار نمود.

حتی موسسه های کوچک نیز ناگزیر به استفاده از میزهای کنفرانس هستند زیرا در تصمیم گیری های مهم همیشه نیاز است تا افراد به دور هم جمع شده و نظرات یکدیگر را بشنوند. در واقع میز کنفرانس از نوع طراحی، متریال و رنگ آن گرفته تا نقش کاربردی اش در برقراری ارتباط افراد با مجموعه، به عنوان یکی از اصلی ترین آیتم ها در تعامل با دیگران شناخته می شود.

۱- شکل و انواع میز کنفرانس

میز کنفرانس کلاسیک، میز کنفرانس سلطنتی، میز کنفرانس مدرن و میز کنفرانس پست مدرن نمونه هایی از انواع میزهای کنفرانس می باشند.

میزهای کنفرانس در اشکال مختلف مستطیلی، مربعی، دایره، نیم دایره، بیضی، یو شکل و غیره می توانند تولید شوند. به دلیل وجود طرح ها و شکل های گوناگون، همیشه این امکان وجود دارد که متناسب و هماهنگ با ویژگی های محیط کار و سلیقه تان، میز کنفرانس خاص خود را انتخاب کنید.

فضای اتاقی که میز کنفرانس در آن قرار می گیرد و سبک معماری آن از عوامل مهم در انتخاب نوع و شکل یک میز کنفرانس می باشد. چنانچه علاقمند به دکوراسیون کلاسیک هستید، میز کنفرانس کلاسیک با طراحی های خاص و جزئیات زیبا و ظریفش همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای شما خواهد بود زیرا میز کنفرانس کلاسیک همواره جزو لاینفک مبلمان اداری کلاسیک است که می تواند یا در اتاق مدیریت و در مجاورت میز مدیریت کلاسیک قرار بگیرد یا در اتاقی جداگانه بعنوان اتاق کنفرانس.

نوع کاربری میز کنفرانس اهمیت زیادی دارد به این معنا که آیا لازم است امکانات پخش تصویر و فیلم در نظر گرفته شود و یا آیا نیاز به نصب میکروفن برای هر نفر وجود دارد و یا اینکه پذیرایی از مهمانان باید به چه صورت باشد و سایر موارد مشابه که تماماً در تعیین نوع کاربری و شکل میز تاثیر گذار می باشند. در هنگام برگزاری جلسات، پذیرایی یکی از واجبات است و بنابراین میز کنفرانس باید طوری طراحی شده باشد که امکان پذیرایی برای مهمانان به راحتی وجود داشته باشد.

برخی قسمت وسط میز کنفرانس را شیشه قرار می دهند تا آن را زیباتر کنند هرچند اصولاً در آن قسمت شیشه خیلی کاربرد ندارد. در برخی دیگر از طراحی های میز کنفرانس، اسلات هایی روی میز کار گذاشته می شود تا در شرایطی که افراد نیاز به استفاده از لوازم صوتی و تصویری دارند یا به منظور پذیرایی از مهمانان، بتوانند از آن قسمت ها استفاده کنند.

در مواردی که فضای کافی وجود دارد، میزهای کنفرانس یو شکل خیلی مورد استقبال می باشد زیرا یکی از بهترین سبک ها است که افراد زیادی می توانند دور آن بنشینند و اگر قرار است از ویدئو پروژکتور در اتاق استفاده شود به دلیل باز بودن جلوی آن، به راحتی این کار قابل انجام است و افراد می توانند بدون احساس ناراحتی و خستگی به خوبی به محتوای تصویری تسلط داشته باشند.

۲- اندازه و ابعاد میز کنفرانس

هرچند میزهای کنفرانس در اشکال و ابعاد متفاوتی ساخته می شوند اما ارتفاع استاندارد برای میزهای کنفرانس تقریباً ۷۵ سانتی متر می باشد. البته بسته به فضای اتاق و نوع کاربری ارتفاع میز کنفرانس می تواند بین ۷۲ تا ۸۲ سانتی متر متغیر باشد.

 

طول میز کنفرانس می باید حداقل ۲ متر باشد که بر اساس فضای موجود و تعداد صندلی هایی که مد نظر است می تواند بزرگ تر شود. به تعداد صندلی ها و با احتساب حدوداً ۶۰ الی ۸۰ سانتی متر برای هر نفر طول میز کنفرانس تعیین می گردد. وجود فضای کافی برای هر نفر بسیار اهمیت دارد و صندلی های میز کنفرانس باید به گونه ای قرار گیرند که افراد حین استفاده از میز احساس راحتی و آرامش کامل داشته باشند و به دلیل کمبود فضا متحمل اذیت و دردسر نشوند.

میز کنفرانس باید فضای کافی برای قرار دادن لپ تاپ و وسایل جانبی داشته باشد و از ساختار ارگونومیک برخوردار باشد تا بیشترین احساس راحتی را به افراد بدهد.

۳- عوامل موثر در قیمت میز کنفرانس

در تعیین قیمت میز کنفرانس عوامل متعددی دخیل است. ابعاد و جنس میز، ضخامت سطح میز ، ظرایف و طرح هایی که در ساخت میز استفاده می شود، تعداد و انواع پریزهای توکار برق، سطح روی میز، جنس و تعداد صندلی های کنفرانس و سایر موارد مشابه تماماً بر روی تعیین قیمت میز کنفرانس اثرگذار خواهند بود.

چنانچه تمایل دارین برای اتاق مدیریت یا اتاق کنفرانس خود میز کنفرانس تهیه نمایید حتماً با کارشناسان و مشاورین شرکت ایپکا تماس بگیرید تا متناسب با حرفه و سلیقه تان بهترین میز کنفرانس را به شما معرفی نمایند.

رنگ میز کنفرانس

رنگی که برای میز کنفرانس انتخاب می شود باید متناسب با نور سالن و محیط باشد. بهتر است چنانچه نور طبیعی یا نور زیاد در اتاق وجود دارد، رنگ میز کنفرانس تیره باشد و چنانچه محیط اطراف تیره و کم نور باشد بهتر است از میز کنفرانس با رنگ های روشن تر استفاده کرد. رنگ هایی که برای میز کنفرانس بیشتر انتخاب می شوند شامل رنگ های ونگه، ماهاگونی، فندقی و زرشکی می باشد.

صندلی کنفرانس


صندلی کنفرانس نیز همواره مهم ترین مکمل یک میز کنفرانس محسوب می شود و بایستی علاوه بر حفظ زیبایی و هماهنگی با دکوراسیون و همگونی با میز کنفرانس، مطابق با اصول ارگونومی بوده و حس راحتی و آرامش را به حاضرین در جلسه انتقال دهد. انواع مختلف صندلی کنفرانس وجود دارد که بسته به سلیقه افراد و کاربری آنها می توان تهیه نمود. جنس صندلی کنفرانس عمدتاً از چرم بوده و رنگ آن در هماهنگی و مطابقت با رنگ میز و دکوراسیون اتاق می باشد.

صندلی ها باید به گونه ای طراحی شوند که افراد به هیچ وجه در جلسه احساس خواب آلودگی نکنند و نیز آن قدر خشک نباشد که فرد نخواهد بیشتر از یک ساعت روی آن بنشیند. همچنین طراحی دسته های آن بایستی به گونه ای باشد تا افراد با قرار دادن آرنج خود بر روی آن احساس راحتی داشته باشند. نوع چرم به کار رفته در آنها باید به صورتی باشد که موجب تعریق نشود و سفتی فوم استفاده شده در کف صندلی می باید به اندازه ای باشد که ماهیچه های افراد دچار درد، خستگی و گرفتگی نشود.

جهت اخذ مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت ایپکا تماس حاصل بفرمایید.

محصولات ایپکا در این دسته بندی:


24 شهریور 1401

صندلی اداری لاندا

28 مرداد 1401
کردنزا مالزی

میز کنفرانس مالزی

28 مرداد 1401

میز کنفرانس پیانو