نیم ست اداری و ضرورت استفاده از آن


امروزه در اغلب ساختمان های اداری، شرکت ها و دفاتر، نیم ست اداری به چشم می خورد. وجود این مبلمان به محیط یک شرکت یا اتاق مدیریت، زیبایی و جذابیت بیشتری می بخشد. نیم ست اداری بیشتر جنبه استراحت و راحتی دارد. به همین دلیل در انتخاب جنس و مدل آن دقت زیادی لازم است.

 

نیم ست مدیریتی به طور معمول و متداول، از یک کاناپه دو نفره و دو کاناپه یک نفره و یک میز تشکیل شده است. به همین دلیل به فضای زیادی برای چیدمان نیاز ندارد. از نیم ست اداری به منظور فراهم آوردن محیطی برای استراحت و پذیرایی از مدیران استفاده می شود. انتخاب اصولی نیم ست اداری نه تنها در جذاب نشان دادن چیدمان اتاق مدیریت نقش مهمی دارد بلکه از دید مشتریان و مدیران سایر شرکت ها، فضای شرکت و دکوراسیون آن به یاد ماندنی و با ابهت نشان داده می شود و به همین دلیل وجود یک نیم ست مدیریتی برای اتاق مدیریت لازم و ضروری می باشد.

در این مقاله در نظر داریم انواع سبک های نیم ست اداری، ویژگی های آن و نکاتی که در زمان خرید بایستی مد نظر قرار داده شود، توضیحاتی ارائه دهیم پس تا پایان این مطلب ما را همراهی فرمایید.

انواع نیم ست اداری چه سبک هایی هستند؟

همچون دیگر مبلمان ها ، نیم ست اداری چرمی نیز در سبک و مدل های مختلفی ساخته و عرضه می گردد. این سبک ها عبارتند از :

 • نیم ست اداری به سبک کلاسیک: این نوع مبلمان اغلب از چوب ساخته می شود و باعث لوکس تر نشان داده شدن فضای داخلی اتاق می گردد. عمدتاً این نوع نیم ست به همراه مبلمان اداری کلاسیک برای دکوراسیون اتاق مدیریت کلاسیک استفاده می شود. نیم ست های اداری کلاسیک برای دفاتر و محیط های کاری بزرگ مناسب تر بوده و جلوه بهتری دارند. در ساخت این نوع مبلمان همواره از زیبایی های هنر منبت و معرق استفاده می شود. نیم ست اداری چوبی از استحکام، دوام و وزن بالا و البته راحتی کمتری برخوردار می باشد.
نمونه هایی از نیم ست اداری کلاسیک
 • نیم ست اداری مدرن: این نوع نیم ست مدیریتی برای محیط های فانتزی و مدرن طراحی شده و دارای طرح و رنگ ساده می باشد. متریالی که در تولید این نوع مبلمان مورد استفاده قرار می گیرد معمولاً فلز، چوب، شیشه و چرم است. بر خلاف نیم ست های اداری کلاسیک، سبک مدرن به فضای کمتری برای چیدمان نیاز داشته و برای محیط های کوچک و با متراژ کمتر ایده‌آل می باشند. نیم ست اداری مدرن دارای وزن سبکی بوده و از راحتی و زیبایی بسیاری برخوردار است.

 

 • نیم ست اداری سلطنتی: این نوع نیم ست های اداری از طرح های شلوغی برخوردار بوده و از دسته، تاج و رویی های مخملی و شلوغ بهره مند می باشد. از این مدل مبلمان در برخی از دفاتر با سبک چیدمان قدیمی تر استفاده شده و چندان متداول نمی باشد.

 

 • مبلمان اداری روستیک: برخی از نیم ست های اداری و بنا بر درخواست کاربران، با الهام از طبیعت ساخته شده و از ظاهری متفاوت، خاص و روستایی بهره مند می‌باشند. این نوع نیم ست اداری نیز چندان عوام پسند و پرکاربرد نبوده و غالباً طبق سفارش خریدار ساخته و تولید می گردد.

 

نیم ست اداری مدرن، زیبا و با طراحی و رنگ های منحصر به فرد

 

چوب و چرم به کار رفته در ساخت نیم ست های اداری

در تولید نیم ست اداری چوبی اغلب از چوب یا فرآورده های آن استفاده می شود. در ساخت این مبلمان، غالباً چوب راش، ملچ، گردو، بلوط و چنار به کار گرفته می شود. از آنجایی که چوب طبیعی وزن نیم ست مدیریتی را به شدت افزایش می دهد، امروزه از ام دی اف، نئوپان و دیگر مشتقات چوب در ساخت این نیم ست ها استفاده می گردد.

همانطور که بیان شد در ساخت نیم ست های اداری به سبک مدرن، معمولاً از فلز یا شیشه استفاده شده و بخش عمده مبلمان با چرم پوشیده می شود. همین امر ظاهری فانتزی و زیبا و وزنی سبک به محصول می دهد. چرم به کار رفته در ساخت نیم ست اداری چرمی ، از نوع مصنوعی با کیفیت و در رنگ های بسیار متنوع است. هر چه کیفیت و دوام این چرم ها بیشتر باشد، طول عمر مبلمان افزایش پیدا کرده و دیر تر دچار ترک و پارگی خواهد شد.

 

کاربرد نیم ست های اداری و مدیریتی

در محیط های کاری، بخش اداری شرکت ها و کارخانه ها، لابی یک مجتمع آپارتمانی یا یک دفتر کار، وجود یک دست نیم ست اداری متناسب با محیط و چیدمان، در زیباتر و خاص تر نشان دادن فضا نقش مهمی را ایفا خواهد کرد. میزبانی از مهمانان و مشتریان در یک شرکت، بر روی مبلمانی شیک و خاص، اثری ماندگار در ذهن افراد باقی خواهد گذاشت. علاوه بر آن چیدمان و دکوراسیون مناسب در یک شرکت، در افزایش راندمان کارمندان بسیار تاثیرگذار است. در این میان نیم ست مدیریتی می تواند نقش اصلی و مهمی را در این چیدمان بازی کند.

وجود اتاق استراحت در یک شرکت و قرار داشتن نیم ست اداری در آن، بعد از یک روز کاری سنگین، پرسنل را به استراحت و آرامش دعوت خواهد کرد. این امر احساس مطلوب و حال خوبی را به افراد منتقل کرده و در بهینه کار کردن آن ها موثر خواهد بود.

 

نیم ست اداری و تاثیر آن در زیباسازی داخلی شرکت

ویژگی های نیم ست اداری

یک مبلمان برای آن که به عنوان نیم ست اداری شناخته شود باید مشخصات زیر را دارا باشد:

 • شامل یک کاناپه دو نفره، دو کاناپه یک نفره و یک میز است
 • این مبلمان در ابعادی طراحی می شود که فضای کمی را اشغال کند.
 • نیم ست اداری ظاهری زیبا، با ابهت و طراحی خاصی دارد و به چیدمان شرکت شکوه و جلال می بخشد.
 • از مقاومت و طول عمر بالایی برخوردار است.
 • نشستن بر روی آنها حس راحتی و اطمینان به فرد می بخشد.

 

چطور نیم ست اداری مناسب و درست را انتخاب کنیم؟

در انتخاب و خرید نیم ست اداری، توجه به برخی فاکتورها خرید شما را مطمئن تر خواهد ساخت. از جمله این موارد می توان به موارد زیر اشاره کرد.

 • انتخاب نیم ست اداری مدیریتی با توجه به کاربرد آن: سعی کنید مبلمان اداری خود را متناسب با انتظاری که از آن دارید برگزینید. سبک این مبلمان را مطابق با چیدمان، نوع معماری و زمینه کاری شرکت انتخاب کنید.
 • مطابق با بودجه خود خرید کنید.
 • به کیفیت مواد اولیه ای که در ساخت نیم ست مدیریتی از آن استفاده شده است توجه فرمایید. نوع و کیفیت چوب، استحکام اسکلت مبلمان و مرغوبیت پارچه یا چرمی که در ساخت نیم ست اداری به کار رفته، بسیار پر اهمیت می باشد. بهتر است مبلمان انتخابی از پارچه های با دوام و قابل شستشو و رنگ های خنثی ساخته شده باشد. نیم ست مدیریتی با کیفیت، ماندگاری و طول عمر بالایی داشته و تا سالیان سال زیبا و سالم باقی خواهد ماند.
 • توجه به ابعاد و سایز نیم ست های اداری: ابعاد نیم ست اداری را متناسب با فضا و ابعاد مورد نظر در شرکت انتخاب کنید. وجود تناسب بین سایز مبلمان و فضای داخلی اتاق مربوطه برای فضاسازی لازم و ضروری است.

 

 

انتخاب نیم ست اداری مطابق با معماری، میزان فضا و دکوراسیون داخلی

جهت اخذ مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت ایپکا تماس حاصل بفرمایید.