میز کنفرانس

آشنایی با ویژگی های میز کنفرانس لاکچری

قرار دادن میز کنفرانس لاکچری یک المان ضروری و الزامی دکوراسیون در اتاق مدیریت و سالن های کنفرانس لوکس است. از میز کنفرانس برای جلسات کاری یا آموزشی کارمندان، مذاکرات قراردادی، مصاحبه و غیره استفاده می شود. در صورت وجود فضای کاری کافی، می توان اتاق جداگانه ای را بعنوان اتاق کنفرانس در نظر گرفت و میز و صندلی کنفرانس را در آنجا قرار داد.

علاوه بر اعتبار خاصی که وجود اتاق کنفرانس شیک برای یک شرکت به همراه دارد، طراحی چنین فضایی می تواند در مدیریت هزینه های سازمانهایی که به کرات گردهمایی و جلسات برگزار می کنند، تاثیر مثبت زیادی داشته باشد. زیرا با داشتن یک میز کنفرانس کلاسیک شیک در اتاق مدیریت یا در اتاق کنفرانس، آن شرکت دیگر نیازی به رزرو سالن کنفرانس هتل یا فضاهای مشابه برای برگزاری جلسات و گردهمایی ها نخواهد بود. به جای آن می تواند به راحتی جلسات متعدد را در هر زمان و با هر تعداد مهمان، در محل کار خود برگزار کند.


حتی موسسه های کوچک نیز به نوعی ناگزیر به استفاده از میز و صندلی کنفرانس هستند زیرا در تصمیم گیری های مهم همیشه نیاز است تا افراد به دور هم جمع شده و نظرات یکدیگر را بشنوند. در واقع میز کنفرانس از نظر طراحی، متریال و رنگ آن گرفته تا نقش کاربردی اش در برقراری ارتباط افراد با مجموعه، به عنوان یکی از اصلی ترین آیتم ها در تعامل با دیگران شناخته می شود.

میز کنفرانس چوبی چه خصوصیاتی باید داشته باشد؟

میزهای کنفرانس چوبی در سبک ها، طرح ها و ابعاد مختلفی طراحی و تولید می شوند. به دلیل همین تنوع طرح و شکل، همیشه این امکان وجود دارد که افراد متناسب و هماهنگ با سلیقه شخصی و فضا و دکوراسیون محیط کارشان، میز کنفرانس خاص خود را انتخاب کنند.

سبک های میز کنفرانس

متناسب با انواع سبک دکوراسیون، میز کنفرانس نیز با همان سبک ها وجود دارد. میز کنفرانس کلاسیک، سلطنتی، مدرن و پست مدرن نمونه هایی از انواع سبک میز کنفرانس است.

اگر شما هم جزو طرفداران دکوراسیون کلاسیک هستید، میز کنفرانس کلاسیک با طراحی و منبت کار های زیبا و ظریفش همواره یکی از بهترین انتخاب ها برای دفتر کار شما خواهد بود. زیرا قرار گیری چنین میزی در اتاق مدیریت در کنار یک میز مدیریت کلاسیک و یک نیم ست اداری لاکچری همواره شکوه و زیبایی اتاق را چند برابر می کند.


شکل میز کنفرانس

صرفنظر از سبک طراحی، این میزها در اشکال مختلف مستطیلی، مربعی، دایره، نیم دایره، بیضی، یو شکل و غیره می توانند تولید شوند.


رنگ میز کنفرانس

رنگی که برای میز کنفرانس انتخاب می شود باید در اولویت متناسب با رنگ سایر مبلمان اداری موجود در اتاق (مانند میز مدیریت، کتابخانه، نیم ست و غیره). از دیگر عوامل تاثیر گذار در انتخاب رنگ میز کنفرانس، میزان نور محیط کار باشد.

اگر نور طبیعی یا نور زیاد در اتاق وجود دارد بهتر است رنگ میز کنفرانس تیره باشد و چنانچه محیط اطراف تیره و کم نور است، پیشنهاد میکنیم میز کنفرانس هایی با رنگ های روشن تر استفاده کنید. رنگ هایی که برای میز کنفرانس بیشتر انتخاب می شوند شامل رنگ های ونگه، ماهاگونی، فندقی و زرشکی می باشد.

کاربرد میز کنفرانس

برای طراحی یک میز کنفرانس خاص، نوع کاربری آن اهمیت زیادی دارد. به این معنا که آیا لازم است امکانات پخش تصویر و فیلم برای آن در نظر گرفته شود و یا آیا نیاز به میز کنفرانس سیم دار و نصب میکروفن بصورت جداگانه برای هر نفر وجود دارد. همچنین از آنجاییکه پذیرایی حین جلسه یکی از واجبات است، راحتی در پذیرایی از مهمانان و مواردی از این دست تماماً در تعیین نوع کاربری و شکل میز تاثیر گذار هستند.


طراحی میز کنفرانس

برخی قسمت وسط میز کنفرانس را شیشه قرار می دهند تا آن را زیباتر کنند هرچند اصولاً در آن قسمت شیشه خیلی کاربرد ندارد. در برخی دیگر از طراحی های میز کنفرانس، اسلات هایی روی میز کار گذاشته می شود تا در شرایطی که افراد نیاز به استفاده از لوازم صوتی و تصویری دارند یا به منظور پذیرایی از مهمانان، بتوانند از آن قسمت ها استفاده کنند.

در مواردی که فضای کافی وجود دارد، میزهای کنفرانس یو شکل خیلی مورد استقبال می باشد زیرا یکی از بهترین سبک ها است که افراد زیادی می توانند دور آن بنشینند و اگر قرار است از ویدئو پروژکتور در اتاق استفاده شود به دلیل باز بودن جلوی آن، به راحتی این کار قابل انجام است و افراد می توانند بدون احساس ناراحتی و خستگی به خوبی به محتوای تصویری تسلط داشته باشند.

اندازه و ابعاد میز و صندلی کنفرانس


ارتفاع میز کنفرانس

صرفنظر از سبک، شکل و طراحی های مختلف میز کنفرانس چوبی، ارتفاع استاندارد برای تمامی میزهای کنفرانس لوکس تقریباً 75 سانتی متر است. البته بسته به فضای اتاق و نوع کاربری ارتفاع آنها می تواند بین 72 تا 82 سانتی متر متغیر باشد.

طول میز کنفرانس

طول میز کنفرانس می باید حداقل 2 متر باشد که بر اساس فضای موجود و تعداد صندلی هایی که مد نظر است، می تواند بزرگ تر شود. بطور کلی به تعداد صندلی ها و با احتساب حدوداً 60 الی 80 سانتی متر برای هر نفر، طول میز کنفرانس تعیین می گردد.

وجود فضای کافی در اطراف افراد اهمیت زیادی دارد زیرا صندلی های میز کنفرانس باید به گونه ای در کنار هم قرار گیرد که افراد حین استفاده از میز احساس راحتی و آرامش کامل داشته باشند و به دلیل کمبود فضا متحمل اذیت و دردسر نشوند.

میز کنفرانس باید فضای کافی برای قرار دادن لپ تاپ و وسایل جانبی داشته باشد و از ساختار ارگونومیک برخوردار باشد تا بیشترین احساس راحتی را به افراد بدهد و در جلسات طولانی دچار خستگی و بدن درد نشوند.

همچنین در طراحی باید به ابعاد فضای اتاق نیز توجه کرد و طول میز کنفرانس را متناسب با آن در نظر گرفت تا با اشغال فضایی بیشتر از حد معمول، زیبایی اتاق را کاهش ندهد.

میز کنفرانس لاکچری

میز کنفرانس لاکچری با طراحی منحصر به فرد

صندلی کنفرانس

صندلی کنفرانس همواره مهم ترین مکمل یک میز کنفرانس محسوب می شود. علاوه بر زیبایی و هماهنگی با دکوراسیون و میز کنفرانس، صندلی کنفرانس باید مطابق با اصول ارگونومی بوده و حس راحتی و آرامش را به حاضرین در جلسه انتقال دهد.

انواع مختلف صندلی کنفرانس وجود دارد که بسته به سلیقه افراد و کاربری آنها می توان تهیه نمود. جنس صندلی کنفرانس عمدتاً از چرم بوده و رنگ آن در هماهنگی و مطابقت با رنگ میز و دکوراسیون اتاق می باشد.

صندلی ها باید به گونه ای طراحی شوند که افراد به هیچ وجه در جلسه احساس خستگی و خواب آلودگی نکنند. از سوی دیگر نباید آن قدر خشک و غیرقابل انعطاف باشد که فرد نخواهد بیشتر از یک ساعت روی آن بنشیند. طراحی دسته ها باید طوی باشد که افراد با قرار دادن آرنج خود بر روی آن احساس راحتی داشته باشند. بهتر است از صندلی های چرخدار با قابلیت تنظیم ارتفاع و پشتی استفاده شود تا احساس راحتی لازم را در حین جلسه به افراد بدهد.

نوع چرم به کار رفته در صندلی کنفرانس باید به گونه ای باشد که موجب تعریق نشود و سفتی فوم استفاده شده در کف صندلی می بایست به اندازه ای باشد که ماهیچه های افراد دچار درد، خستگی و گرفتگی نشود.

چه عواملی در قیمت میز کنفرانس موثر است؟


در تعیین قیمت میز کنفرانس لاکچری عوامل متعددی دخیل است. ابعاد و جنس چوب، ضخامت سطح روی میز، ظرایف و طراحی هایی که در ساخت میز استفاده می شود، تعداد و انواع پریزهای توکار برق، جنس و تعداد صندلی های کنفرانس و سایر موارد مشابه تماماً بر روی تعیین قیمت میز کنفرانس تاثیرگذار است.


همانطور که در بالا به تفصیل توضیح داده شد، سبک معماری، ابعاد و امکانات فضای کاری  از عوامل اصلی و مهم در انتخاب طرح، نوع، شکل و اندازه میز و صندلی کنفرانس است. بنابراین پیشنهاد می کنیم قبل از خرید میز و صندلی کنفرانس برای اتاق مدیریت یا اتاق کنفرانس تان، حتماً با کارشناسان خبره و با تجربه شرکت ایپکا تماس بگیرید تا متناسب با حرفه و سلیقه تان بهترین میز کنفرانس لاکچری را به شما معرفی نمایند.