کتابخانه اداری


کتابخانه اداری یکی از پرکاربردترین تجهیزات اداری است که با استفاده از آن می توان زیبایی و نظم را در اتاق مدیریت ایجاد و احساس آرامش را برای کاربران فراهم کرد. بطور معمول در محل کار از کتابخانه اداری برای نگهداری و بایگانی مدارک و اسناد استفاده می شود تا علاوه بر امکان دسترسی آسان به سوابق و مدارک، از انباشته شدن یا آسیب دیدن آنها روی میز مدیریت جلوگیری شود.

نامرتب بودن فایل های اداری یا نحوه غلط بایگانی سوابق، باعث اتلاف وقت افراد در ادارات می شود. در حالیکه یک کتابخانه اداری لوکس که قسمت ها و جایگاه های مشخص و ویژه ای برای اسناد و زونکن ها دارد، به راحتی می تواند تا حد قابل توجهی در زمان صرفه جویی نماید.

 
 

مزایای استفاده از کتابخانه اداری:

همانطور که توضیح داده شد برترین مزیت استفاده از کتابخانه اداری، ایجاد نظم در بایگانی اسناد و مدارک یک سازمان است. چنانچه کتابخانه اداری مدیریتی طراحی و ساخت زیبایی داشته باشد، خود می تواند یکی از ارکان اصلی برای زیباتر نشان دادن و جلوه ی بیشتر مبلمان اداری محسوب گردد.

یکی دیگر از مزیت های کتابخانه استفاده از فضاهای اضافی و بدون مصرف است. اصولاٌ ادارات فضاهای محدودی دارند از این رو استفاده از یک کتابخانه اداری متناسب با فضای اتاق کار، امکان استفاده موثرتر و بهتر از محیط را ایجاد می کند. از طرف دیگر استفاده از کتابخانه با درب های قفل دار، می تواند امنیت سوابق را تامین کرده و از دسترسی افراد غیرمجاز به فایل ها و مدارک مهم یا گم شدن آنها، جلوگیری کند.

انواع کتابخانه

کتابخانه چوبی بطور معمول در طراحی و کارایی انواع مختلف و متفاوتی دارد. کتابخانه ای که برای اتاق نشیمن یک خانه طراحی می شود به طور قطع با یک کتابخانه اتاق مدیریت تفاوت زیادی دارد. همچنین سبک های کتابخانه های اداری با هم متفاوت است و بسته به سبک دکوراسیون اتاق یا محل کار، می تواند کلاسیک، مدرن، سلطنتی و غیره باشد.

به عنوان مثال در یک اتاق مدیریت کلاسیک، در کنار مبلمان اداری کلاسیک از کتابخانه چوبی کلاسیک یا انواع کردنزا استفاده می شود. کتابخانه اتاق مدیریت با قرار دادن لوازم تزئینی مانند اکسسوری، تندیس و غیره در آن می تواند عملکردی فراتر از یک کتابخانه اداری عادی داشته باشد.

کتابخانه اداری لاکچری انواع مختلف و متنوعی دارند و می توانند بصورت درب دار یا بدون درب یا با درب شیشه ای و یا ترکیبی از آنها ساخته شوند. کتابخانه اداری مدیریتی همچنین از جنس های مختلفی مانند چوب، فلز، شیشه، ام دی اف و غیره ساخته می شوند که جنس آن متناسب با فضای کاری، سبک چیدمان، بودجه و نیاز افراد تعیین می شود.

 کتابخانه چوبی و ام دی اف از لحاظ سبک و مدل طراحی شامل موارد زیر می شوند:


کتابخانه دکوراتیو:

نوعی از کتابخانه اداری است که به دلیل سبک آن می تواند کاربردهایی بیشتر از یک کتابخانه چوبی عادی داشته باشد. این کتابخانه ها علاوه بر زیبایی فضا، استفاده آسان تر و مفیدتری هم در مقایسه با سایر کتابخانه ها دارند و به جاسازی و چیدمان بهتر وسایل کمک زیادی می کنند.

کتابخانه دیواری:

کتابخانه یا شلف هایی هستند که بر روی دیوار پرچ و نصب می شوند و در عین حجم کم و کوچک بودن شان، کتابهای زیادی را در خود جای می دهند. مزیت این نوع کتابخانه، این است که فضایی را روی زمین اشغال نمی کند و می توان از فضای زیر آن استفاده کرد. این نوع کتابخانه بسیار متنوع است و می تواند به اشکال هندسی متفاوتی مثل مثلث، دایره، مربع و غیره ساخته شود.


کتابخانه مدرن:

این شکل از کتابخانه اداری به نوعی همان کتابخانه های معمولی هستند که به شکلی خلاقانه و با الگوی فانتزی و اغلب با ترکیبی از چوب و فلز طراحی می شوند. کمبود فضا در فضاهای امروزی، ایده کتابخانه اداری مدرن را ایجاد نمود تا فضای کافی برای نگهداری کتابها و لوازم ایجاد گردد. از این نوع کتابخانه چوبی در منازل، مراکز آموزشی، کتابخانه های عمومی و غیره استفاده می شود.

کتابخانه اداری کلاسیک گزینه ای مناسب برای دکوراسیون اتاق مدیریت

کتابخانه چوبی کلاسیک:

این نوع کتابخانه اداری لاکچری از چوب طبیعی ساخته می شود و بیشتر در دفاتر کار بزرگ و تشریفاتی که با مبلمان اداری لوکس تجهیز شده اند، استفاده می شود. انواع منبت، کنگره، ستون و تاج های چوبی و زیبا المان هایی هستند که شکوه و ابهت خاصی به کتابخانه اتاق مدیریت می دهند و خردمندی و آرامش خاصی را به محیط القا می کنند.

همانند سایر مبلمان اداری کلاسیک، کتابخانه های چوبی کلاسیک نیز در مقایسه با سایر انواع، حجیم و سنگین تر ساخته می شوند تا با استفاده از زیبایی های چوب طبیعی و طراحی های متنوع و شیک، آنها را متناسب با سلیقه خاص پسندان کرده و پرستیژ و قدرت مدیر را به بهترین شکل به نمایش بگذارند.

کتابخانه مدیریتی کوتاه (کردنزا):

این نوع کتابخانه چوبی که با نامهای بوفه مدیریتی و کمد اداری نیز شناخته می شوند می تواند انتخاب مناسبی برای دکوراسیون اتاق مدیریت باشد. ارتفاع این کتابخانه اداری تنها کمی بلندتر از میز مدیریت و طول آن زیاد است. به راحتی می توان روی کردنزا انواع وسایل تزئینی، تندیس و وسایل دکوراتیو قرار داد. درون این کتابخانه ها قفسه هایی وجود دارد تا بتوان از آن به عنوان کتابخانه ای کوچک یا محلی برای بایگانی اسناد و مدارک استفاده کرد.

ویژگی های کتابخانه اداری لاکچری 

همواره کتابخانه اداری مدیریتی باید متناسب با نیازهای شرکت و مدیر، طراحی گردد. اما علاوه بر زیبایی های ظاهری، جنس و سبک طراحی، کتابخانه اتاق مدیریت باید ویژگی های فنی و استانداردهای دیگری نیز باید داشته باشد که شامل موارد زیر است:


مواد اولیه مناسب:

کیفیت و مرغوبیت چوب، لولاها و سایر مواد اولیه اثر مستقیم در کیفیت و استحکام کتابخانه چوبی دارد.


طبقات کتابخانه اداری:

طبقات باید به گونه ای طراحی شده باشند که استحکام کافی برای تحمل وزن زیاد را داشته باشند تا از ریزش طبقات جلوگیری شود. همچنین علاوه بر استفاده بهینه از تمامی قسمت ها فاصله طبقات کتابخانه چوبی باید به اندازه ای باشد که قرار دادن کتاب و زونکن با سایزهای مختلف امکان پذیر باشد. معمولاً فاصله طبقات حداقل 35 سانتی متر و عمق آن 32 سانتی متر طراحی می شود و تعداد طبقات بر اساس سفارش مشتری بین 2 تا 6 طبقه متغیر است.


استحکام کتابخانه چوبی:

استحکام یکی از مهم ترین ویژگی های یک کتابخانه اداری لوکس است زیرا در غیر این صورت با کوچکترین ضربه یا حرکت، به راحتی کتابها یا لوازم تزئینی داخل آن و یا گاهاً حتی خود کتابخانه واژگون می شوند. بنابراین بسیار مهم است که کتابخانه اتاق مدیریت به گونه ای طراحی شود که امنیت و استحکام کافی را دارا باشد.


برای خرید کتابخانه اداری مدیریتی به چه نکاتی دقت کنیم

پس از درنظر گرفتن ویژگی هایی که در بالا توضیح داده شد، اولین نکته در انتخاب کتابخانه اداری لوکس توجه به محلی است که قرار است کتابخانه در آنجا قرار گیرد. لازم است که ابعاد اتاق به خوبی و با دقت اندازه گیری شود و در صورتی که دیوار نامتقارن است و کجی، فرورفتگی یا برآمدگی دارد، جزئیات این عدم تقارن به دقت در طراحی کتابخانه اداری لحاظ شود.

نکته بعدی که باید به آن توجه نمود این است که کتابخانه اداری در چه فضا و چه سبک از دکوراسیون قرار می گیرد. قطعاً کتابخانه ای که برای اتاق مدیریت با میز مدیریت کلاسیک در نظر گرفته می شود، با کتابخانه ای که قرار است در کنار میز کارشناسان قرار گیرد از لحاظ سبک و جایگاه کاملاً متفاوت است.

از آنجاییکه ابعاد و اندازه کتابها و مدارک یکسان نیست و برخی دارای قطر و ارتفاع بیشتر هستند که نمی توان آنها را به راحتی به حالت ایستاده قرار داد، اغلب تعداد قفسه های بیشتری برای کتابخانه های اداری مدیریتی در نظر گرفته می شود تا امکان چیدمان به شکل های مختلف وجود داشته باشد. برای قفسه های اضافی که خالی هستند از وسایل تزئینی یا لوح های تقدیر و تندیس ها استفاده می شود. ساخت کتابخانه اداری لاکچری به رنگ سایر اقلام اداری، می تواند یک هارمونی زیبا و شیک به اتاق کار بدهد.


کتابخانه اتاق مدیریت

در مقایسه با سایر انواع کتابخانه اداری، کتابخانه اتاق مدیریت باید بسیار لوکس و خاص باشد. لازم است چنین کتابخانه ای از ویژگی های منحصر به فردتری برخوردار باشد. اتاق مدیریت با فضای رسمی و بزرگ تر خود، قرار است شکوه و ابهت مدیر را به مخاطبان نشان دهد. سبک، رنگ و اشکال هندسی زیبا در یک کتابخانه چوبی می تواند با القاء انرژی مثبت، تاثیر روانی خاص و ماندگاری بگذارد.

 کتابخانه اتاق مدیریت انواع متفاوتی دارد که از کتابخانه های بلند و درب دار گرفته تا کتابخانه های کوتاه (کردنزا) را شامل می شود.

در کتابخانه های اتاق مدیریت بالاخص کتابخانه چوبی کلاسیک، می توان فضاهایی را برای قرار دادن تلویزیون یا آویزان کردن لباس، قرار دادن تندیس ها و لوازم دکوری در نظر گرفت. همچنین می توان قسمت هایی اختصاصی برای گاوصندوق یا قفسه های مخفی تعبیه نمود.

در برخی دیگر از طراحی های اتاق مدیریت، در کنار میز مدیریت از کتابخانه های کوتاه (کردنزا) استفاده می شود تا علاوه بر ایجاد فضای مناسب برای نگهداری انواع تندیس، جوایز و لوح های یادبود، جای کافی برای قراردادن اسناد و زونکن ها و نگهداری کتاب ها وجود داشته باشد.


سخن پایانی

کتابخانه های اداری یکی از وسایل بسیار پرکاربرد در محیط کاری و اداری می باشند. زیبایی ظاهر، طراحی مناسب و کارآیی از ویژگی های مهم کتابخانه اداری لوکس می باشد. هارمونی سبک و طراحی کتابخانه اداری مدیریتی با سایر مبلمان اداری، تاثیرگذاری زیادی بر روی مخاطب دارد و این امر تنها با مشاوره و راهنمایی طراحان و دکوراتیوهای متخصص و حرفه ای بدست می آید.

متخصصین و طراحان با تجربه شرکت ایپکا با ایده های خلاقانه خود می توانند دفتر کار شما را به محیطی پرشکوه و منحصر به فرد تبدیل نمایند.