بررسی ویژگی های اتاق مدیریت سلطنتی


اتاق مدیریت سلطنتی

اتاق مدیریت سلطنتی سبکی از طراحی است که افراد بسیار زیادی تمایل دارند اتاق مدیریتی شان به این سبک طراحی و دکوراسیون گردد. اتاق مدیریت سلطنتی دارای ویژگی‌ های زیادی است. ویژگی هایی که سبب می شود سبک سلطنتی از سایر سبک های اتاق کار بسیار متفاوت باشد.

اتاق مدیریت سلطنتی

اغلب افراد اتاق مدیریتی خود را به این روش دیزاین می کنند تا بتوانند حس قدرت و اقتدار خود را به مخاطب القاء نمایند. اگر شما هم جزو طرفداران اتاق مدیریت سلطنتی هستید و می خواهید کسب و کار موفق تری داشته باشید بهتر است در گام نخست، با استفاده از ابزارهایی که در دسترس تان است، طراحی اتاق و محل کار خود را تغییر دهید. استفاده از وسایل و ادوات سلطنتی برای اتاق مدیریت، یکی از بهترین ابزارها برای طراحی یک اتاق مدیریت سلطنتی می باشد. اگر می خواهید در این زمینه اطلاعات بیشتری به دست آورید تا پایان این مقاله ما را همراهی کنید.

ویژگی های اتاق مدیریت سلطنتی

استفاده از مبلمان چوبی در ابعاد بزرگ با طرح های منبت و کنده کاری های زیبا و همچنین صندلی هایی با همین شرایط که چرم در آن ها به کار رفته است، از ویژگی های اصلی اتاق مدیریت سلطنتی به شمار می رود که با آن می توانید حس قدرت و اطمینان را به طرف مقابل خود نشان دهید و در ظاهر مراجعین تان بسیار قدرتمند و قوی نشان داده شوید.

میز مدیریت سلطنتی از شاخصه های مهم و تاثیرگذار در طراحی یک اتاق مدیریت سلطنتی به شمار می رود و مدیران پشت این میزها ابهت و اقتدار خود را به بهترین شکل به نمایش می گذارند. به جای استفاده از چند میز کوچک و ساده در اتاق مدیریت، با قرار دادن یک میز مدیریت سلطنتی لوکس و کنده کاری شده به رنگ فندقی، قهوه ای، بلوطی و ... می توان زیبایی و شکوه اتاق مدیریت را دوچندان نمود. لوکس بودن وسایل و تجهیزات اتاق کار در طراحی اتاق مدیریت سلطنتی بسیار حائز اهمیت است و باید به آن توجه ویژه ای نمود.

اتاق مدیریت

 

اجزای اتاق مدیریت سلطنتی

در کنار میز مدیریت سلطنتی که در بالا بعنوان یکی از اجزای اصلی اتاق مدیریت سلطنتی به آن اشاره شد،  نباید از سایر اجزای تاثیرگذار در این سبک غافل شد. وجود کتابخانه های کنده کاری شده و چوبی که پر از کتاب های مرتبط با زمینه کاری افراد است نیز می‌تواند یک انتخاب هوشمندانه و بسیار کاربردی باشد. تا به فرد بیننده القاء کند که مدیر مجموعه دارای تجربیات و اطلاعات کافی در زمینه کاری خود است. صندلی مدیریت که در پشت میز قرار می گیرد نیز باید هوشمندانه انتخاب شود. صندلی مدیریت حتماً باید از نظر جنس و رنگ و ظاهر با میز مدیریت ارتباط و هماهنگی داشته باشد.

 استفاده از کاغذ دیواری هایی با رنگ های زیبا و طرح های جذاب نیز می‌ تواند به سلطنتی نشان دادن اتاق کار بسیار کمک کند. قرار دادن قفسه های مخصوص برای قرار دادن افتخارات شرکت انتخاب بسیار درستی می باشد که افراد می توانند از آن استفاده کنند و تندیس ها و لوح های تقدیر خود را در معرض دید مراجعین شان قرار دهند و اعتماد بیشتری را جلب نمایند.

به طور کلی میز مدیریت سلطنتی و زیبایی و شکوه صندلی مدیریت نقش مهمی در سلطنتی نشان دادن اتاق مدیریت برعهده دارد. البته فرش نیز درون این نوع اتاق ها چشم انداز زیبایی را ایجاد می‌ کند. وجود فرش های دستباف ابریشم و فرش هایی با طرح های بسیار زیبا نیز می‌ تواند محیط اتاق را سلطنتی و بسیار جذاب نشان دهد.

در کنار این موارد، استفاده از نیم ست های مدیریتی کلاسیک، میز کنفرانس، نورپردازی موثر و زیبا به همراه آباژورهای لوکس می تواند در ایجاد فضای لاکچری و سلطنتی بسیار موثر خواهد بود.

سلطنتی

 

مقایسه اتاق مدیریتی سلطنتی و مدرن

انتخاب سبک دکوراسیون سلطنتی یا مدرن برای اتاق مدیریت به سلایق و خواست خودتان بستگی دارد اما اصلی ترین تفاوت اتاق مدیریتی صنعتی و مدرن در اجزایی است که درون اتاق به کار می رود. این اجزا نشان دهنده تفاوت های این دو سبک می باشد. به عنوان مثال در سبک مدرن بیشتر از وسایل و اجزای ساده، کم حجم و ارزان قیمت استفاده می شود. سبک مدرن یا سبک مینیمال یک سبک بسیار پرطرفدار است که با توجه به محدود بودن فضای کاری در بیشتر سازمان ها، بسیاری افراد از این سبک استفاده می کنند.

 اما در سبک های کلاسیک و سلطنتی بیشتر از اجزا و وسایل گران قیمت و کنده کاری شده و پرکار استفاده می شود و بهتر است برای استفاده از این سبک ها، از اتاق هایی استفاده شود که بزرگ بوده و فضای زیادی دارند. به این ترتیب می توانید میز، صندلی، کتابخانه و قفسه های خود را در ابعاد بزرگ و با کنده کاری های بیشتر و زیباتر سفارش دهید تا زیبایی هایشان دوچندان بیشتر دیده شود.