نیم ست اداری سلطنتی


احتمالا تا کنون بارها نام نیم ست اداری سلطنتی به گوش شما خورده است. این نیم ست ها در ادارات مورد استفاده قرار می گیرند و جلوه زیبایی به طراحی داخلی این مجموعه ها می بخشند. این روزها، تعداد زیادی از شرکت ها برای آراستن مجموعه خود از مبلمان اداری سلطنتی استفاده می کنند. برای این که بتوانید یک نیم ست اداری سلطنتی با کیفیت و مناسب انتخاب کنید، باید با ویژگی ها و خصوصیات این محصولات آشنا شوید. در این مقاله به بررسی ویژگی ها و خصوصیات نیم ست های اداری کلاسیک می پردازیم تا زمینه آشنایی بیشتر شما با این عناصر طراحی اداری را فراهم کنیم.

نیم ست اداری سلطنتی چیست؟

شاید مهم ترین مسئله در گام اول، شناخت مفهوم و چیستی نیم ست اداری سلطنتی باشد. نیم ست، به مجموعه ای از سرویس های چوب یا مبلمان گفته می شود. این مجموعه به طور معمول متشکل از 3 یا 4 عنصر می باشد. یک مبل دو نفره و دو مبل یک نفره به عنوان اصلی ترین اجزای نیم ست اداری سلطنتی شناخته می شوند. البته گاهی ممکن است عناصری دیگر مانند میز و... نیز به این مجموعه اضافه شوند. البته باید به این نکته توجه کنید که سرویس مبلمان مورد استفاده در این نوع طراحی، از نوع سلطنتی است. در بعضی موارد نیز این نیم ست ها در اتاق ریاست مورد استفاده قرار می گیرند. این نیم ست ها معمولا شامل صندلی سلطنتی، پیشخوان منبت کاری شده، مبلمان مهمان و... هستند.

حال شاید شما با مفهوم مبلمان سلطنتی آشنا نباشید. مبلمان سلطنتی معمولا دارای ساختاری چوبی است. الیته در موارد معدودی برای ساخت بدنه این مبلمان از فلز نیز استفاده می شود. اما در اکثر موارد ساختمان این نوع مبلمان با استفاده از چوب های مرغوب ساخته و طراحی می شود. این مبل ها با استفاده از روکش های پارچه استیل، پوشش داده می شوند. پارچه استیل معمولا پارچه های ساتن، ابریشم، مخمل، چرم و... هستند که حالتی شیک و رسمی دارند. این پارچه ها جلوه بسیار زیبایی دارند و  زیبایی خاصی به محل کار شما می بخشند. معمولا روی چوب نیم ست اداری سلطنتی، منبت کاری صورت می گیرد.

عوامل موثر بر قیمت نیم ست اداری سلطنتی

یک نکته مهم هنگام خرید نیم ست اداری سلطنتی، قیمت آن است. قیمت این محصولات معمولا با توجه به موارد مختلفی محاسبه می شود. نوع چوب مورد استفاده، یکی  از عوامل تاثیر گذار بر قیمت این محصولات است. ممعمولا چوب های گردو، راش، نراد و... از کیفیت بیشتری برخوردارند و بدیهی است که ماندگاری بیشتری نیز داشته باشند. پس قیمت آن ها نیز بالاتر از سایر محصولات خواهد بود. نوع روکش نیز در قیمت نیم ست اداری سلطنتی تاثیر گذار است. روکش ها همان طور که گفته شد، از پارچه های مختلفی تشکیل می شوند. هر یک از این پارچه ها دارای محدوده قیمت مختلفی هستند.

از دیگر موارد موثر بر قیمت نیم ست اداری سلطنتی می توان به ابعاد مبلمان، میزان طراحی روی چوب، داشتن عناصر اضافی و... اشاره کرد. هر چه اجزای نیم ست شما بیشتر باشند، قیمت نیم ست نیز افزایش پیدا خواهد کرد.

چطور می توانیم یک نیم ست اداری سلطنتی انتخاب کنیم؟

انتخاب یک نیم ست اداری سلطنتی مناسب و با کیفیت از اهمیت والایی برخوردار است. معمولا شما هزینه زیادی برای خرید این محصولات صرف می کنید، پس باید دقت کنید که محصول خریداری شده از هر لحاظ مناسب باشد. مهم ترین نکته ای که هنگام خرید نیم ست اداری سلطنتی باید به آن دقت کنید، کیفیت آن است. بهتر است محصولاتی با کیفیت خوب انتخاب کنید تا بتوانید سال ها از آن ها استفاده کنید. زیرا این نیم ست ها سال هاست که در مد روز قرار دارند و به خاطر ارزش بالایی که دارند، قدیمی و تکراری نمی شوند.

نکته بعدی، میزان سنخیت آن با محیط مورد نظر است. برای این کار باید به عناصر دکوراسیون و طراحی محل کار یا اداره خود دقت کنید. برای مثال بهتر است رنگ پارچه مبلمان، با رنگ دیوارها و پرده ها سنخیت داشته باشد. این مسئله باعث ایجاد یک زیبایی خاص در محل کار شما خواهد شد. پارچه های استیل در طرح ها و رنگ های مختلفی تولید می شوند. اگر کاغذ دیواری محل کار شما طرح دار است، بهتر است از پارچه ای هم رنگ و ساده برای طراحی مبلمان خود استفاده کنید. در صورتی که دیوار محیط کار ساده است، می توانید از طرح های شیک مناسب اداره نیز استفاده نمایید.

از دیگر نکات مهم هنگام خرید و انتخاب نیم ست اداری سلطنتی می توان به ابعاد مناسب اشاره کرد. بهتر است ابعاد سرویس خود را با توجه به ابعاد محل مورد نظر انتخاب کنید. نوع طراحی چوب و رنگ چوب نیز بسته به سلیقه شما می تواند تغییر کند.

نیم ست اداری سلطنتی در چه مکان هایی استفاده می شود؟

نیم ست اداری سلطنتی همان طور که از نام آن مشخص است، در ادارات مورد استفاده قرار می گیرد. اما چه نوع اداراتی؟ در واقع نمی توان محدوده ای مشخص برای این نوع ادارات تعیین کرد. اما از این نیم ست ها بیشتر در ادارات رسمی دولتی، نشست های پارلمانی، نشست های سیاسی و... استفاده می شود. این محصولات سنگینی و ارزش خاصی دارند و به چنین نشست هایی رسمیت می بخشند. از این رو معمولا در چنین مواردی مورد استفاده قرار می گیرند.

البته در بسیاری از مجموعه های دیگر نیز می توان از نیم ست اداری سلطنتی استفاده کرد. مجموعه هایی که ارتباط ویژه ای با مشتریان خارجی دارند، می توانند از این نیم ست برای نشست های خود استفاده کنند. استفاده از نیم ست های اداری سلطنتی اعتبار ویژه ای به محیط کار شما می بخشد.

خلاصه و جمع بندی مطلب

نیم ست اداری سلطنتی مجموعه ای متشکل از عناصر مختلف مانند مبل های یک نفره، مبل های دو نفره و میز است. معمولا تعداد اجزای نیم ست های اداری حدود 3 یا 4 جزء است. این نیم ست ها در مجموعه های اداری مورد استفاده قرار می گیرند. بیشتر در مجموعه های اداری دولتی و رسمی، و همچنین شرکت های بین المللی از این نیم ست های اداری استفاده می شود.

نیم ست اداری سلطنتی دارای ویژگی های خاصی است. چوب این محصولات معمولا از انواع مرغوب موجود در بازار است که منبت کاری هایی روی آن ها صورت گرفته است. روکش این محصولات نیز از پارچه های استیل طراحی می شود. پارچه های استیل شامل مجموعه ای متشکل از مخمل، ابریشم، ساتن، چرم و... هستند. نوع پارچه معمولا با توجه به نظر مشتری انتخاب می شود. از مهم ترین عوامل موثر بر قیمت نیم ست اداری سلطنتی می توان به کیفیت آن، نوع طراحی، ابعاد، متریال مورد استفاده و... اشاره کرد. برای خرید این محصولات باید دقت کنید که از کیفیت بالایی برخوردار باشند و همچنین بیشترین میزان سنخیت را با مجموعه اداری شما داشته باشند. امید است اطلاعات ارائه شده، زمینه آشنایی شما با نیم ست اداری سلطنتی را فراهم کرده باشد.

جهت اخذ مشاوره رایگان و کسب اطلاعات بیشتر با کارشناسان شرکت ایپکا تماس حاصل بفرمایید.